3 kwietnia 2018

Gra: Pisz... - informacje i spis treści

Zainspirowana wpisem na stronie Spisek Pisarzy postanowiłam razem z Wami, wziąć udział w ćwiczeniach jakie mają na celu rozwinięcie naszego pisarstwa. Na Handlarzu Iluzji z roku na rok nadsyłanych jest coraz więcej prac pisarskich, one-shooty i kilku/nasto rozdziałowe opowiadania. Każdy z nas chce być lepszym pisarzem, poruszać serca, przelewać nasze emocje, zdobywać doświadczenie. Każdy z nas chce się doskonalić, jednocześnie nie zatracając naszego własnego, indywidualnego stylu pisania, który - tak samo jak my - zmienia się w czasie. 
Nic tak nie doskonali pióra pisarskiego jak ciągła praktyka. Nie tylko pisanie fanficków, czy skupienie się na własnych opowieściach. Co uczynić, aby nasza historia była poczytna? 
Autor książki "Wtajemniczenie" Tomasz Węcki pomaga rozwijać się pisarzom tłumacząc im nie tylko to jak pisać, aby ludzie czytali, ale też informuje skąd czerpać wenę, jak walczyć z brakiem weny, skąd brać pomysły i jak się rozwijać. Dodatkowo, nie milczy gdy w grę chodzi informacja dla nas najważniejsza - jak wydać. 
Chętnych - zapraszam. Ma naprawdę bardzo ciekawe artykuły na swoim blogu.
Ale wracając do naszej gry.
Raz na miesiąc (tak mniej więcej) będę wrzucała Ćwiczenia, które w tym wpisie będą poszeregowane. Ćwiczenia pisarskie dla nas wszystkich. Ćwiczenia, które pomogą nam się rozwijać. 

Oczywiście, cały czas chcę się doskonalić, dlatego wiele dla mnie znaczy opinia np. Samael. Mojej beta readerki, która nie tylko wyłapuje błędy jakie robię, ale mówi, czego brakuje moim opowiadaniom. Szczery komentarz, których tutaj brakuje. Dlatego chciałabym, aby po przeczytaniu cudzej pracy - szczerze, bez obaw, opisać w komentarzu co się podobało, co się nie podobało, co brakowało. 

W grze może brać udział każdy. Bez względu na wiek i płeć. Można pisać coś własnego, można siedzieć w fandomie, tworząc z ćwiczenia fanfick. Nie ma w tym nic złego.

Gdy skończą się nam rady i ćwiczenia Pana Tomasza - poszukam innych. Więc spokojnie! Pisanie to zabawa! Nie ma niczego złego w byciu grafomanem! Co więcej, noście to określenie z dumą!

Wasze prace proszę słać na mojego maila yumimizuno@interia.pl
W tytule wpisując: Pisz - [tu numer ćwiczenia] - Nick
Jeżeli masz stronę internetową, bloga, konto gdzieś które chcesz polecić, to też wyślij na końcu albo na początku tekstu.

Zaznaczam, że tych tekstów NIE BĘDĘ redagować. Więc wszystkie błędy jakie popełniacie, pójdą wraz z wami. 

Spis treści
Share:

1 komentarz:

  1. Chyba wezmę udział. Trzeba trochę potrenować.
    PS.
    Mam już zaczęte dwa opowiadania z SallysWorld, więc wiecie potrzebna wena. Heh
    XD

    OdpowiedzUsuń

POPULARNE ILUZJE